Kto som? Niečo o mne

MCH_3528-Edit


Ahoj


 

Volám sa Milouš Cháb

Narodil som sa v Kežmarku v roku 1967, a žijem v Poprade.

Fotografujem od roku 2008, kedy som kúpil staršiu digitálnu zrkadlovku. Hneď po prvých fotografiách som prepadol čaru zachyteného okamihu. Veľmi rýchlo som však pochopil, že nadšenie pre dobrú fotografiu nestačí. Začal som sa vzdelávať vo fotografii, a skúšať rôzne žánre. Zúčastnil som sa tiež viacerých certifikovaných fotografických workshopov, vrátane medzinárodného Fashion workshop na Hvare. Fotografujem prírodu, krajinu, fotoreportáž, koncertnú a divadelnú fotografiu, interiérový a exteriérový portrét, inscenovaný dokument. Každý žáner má svoje špecifiká, vyžaduje určitú techniku a skúsenosť. V poslednej dobe sa hlavne zameriavam na exteriérový portrét s použitím prirodzeného a doplnkového umelého svetla. Ako amatérsky fotograf si však môžem vybrať čo a kedy budem fotiť.

Všetky tieto svoje skúsenosti využívam pri fotení svadieb ktoré obsahujú viacero fotografických žánrov, ktoré musí skúsený svadobný fotograf ovládať. Fotografia nie je moja profesia, ktorá ma živí, ale baví. Preto každé fotografovanie svadby, výnimočného dňa dvoch ľudí, je pre mňa jedinečné. Môžem sa každej svadbe venovať naplno, hlavne mladomanželom a ich hosťom počas svadobného dňa, ale taktiež postprodukcii ktorá je časovo najnáročnejšia.

Veľmi ma teší, že moju lásku k fotografii prevzali aj moje deti, ktoré sa fotografii venujú každé svojim jedinečným fotografickým štýlom. Dcéra Barborka je aj súčasťou rodinného tímu pri fotografovaní svadieb ako druhý fotograf.


Úprava fotografií

Niekedy fotografia nie je celkom to čo je v mojej predstave. Vtedy si pomôžem rôznymi úpravami aby tú predstavu dotvorili. Nižšie sú príklady takýchto úprav s priamym porovnaním pôvodnej fotografie a jej úpravy. 

Back to Top
Close Zoom